Advertisement
| Mapa Serwisu Mapa Serwisu | Galeria fotografii Galeria fotografii | Kontakt | Biuletyn Informacji Publicznej | Archiwalna wersja BIP |
wtorek, 11 grudzień 2018   
Menu serwisu
Strona główna
Nasza Gmina
Położenie
Urząd Gminy
Jednostki podległe
Oświata
Biblioteki
Władze Gminy Słupca
Ochrona danych osobowych
Alkohole - wykaz
Dyżury aptek
Gminny kalendarz imprez
Przewodnik po urzędzie
Rada Gminy
Organizacje pozarządowe
Referendum 2015
Wybory ławników 2016-2019
Wybory samorządowe 2014
CAF-Wspólna Metoda Oceny
Kwalifikacje atutem w pracy
Komisje Rady
Herb Gminy
Zabytki
Gospodarka
Poradnik przedsiębiorcy
Turystyka
Weimar i Słupca - oficjalni partnerzy
Sołectwa
Telefony alarmowe
Prawo lokalne
Akty normatywne i inne akty prawne
Wzory dokumentów
Przetargi - nieruchomości
Zamówienia publiczne
Przetargi - archiwum
Plany zamówień publicznych
Zamówienia publiczne pon. 30 tyś Euro
Ogłoszenia i informacje
Badania ankietowe
Niezbędne programy.
Ochrona środowiska
Energia wiatrowa
Program ochrony środowiska
Gospodarka Odpadami Komunalnymi
Rejestr żłobków i klubów dziecięcych
Rejestr działalności regulowanej
Regulamin utrzymywania czystości i porządku na terenie Gminy
Publicznie dostępny wykaz danych o dokumentach zawierających informacje o środowisku i jego ochronie
Rejestr planów miejscowych
Strategia Rozwoju Gminy Słupca na lata 2014-2020
Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego.
Archiwum aktualności
Badanie satysfakcji klienta
Wybory uzupełniające do Rady Gminy Słupca
Rolnictwo
Rejestr jednostek organizacyjnych Gminy Słupca
Fundusz Sołecki
Cyfrowe samorządy - POWER
100 rocznica Odzyskania Niepodległości
Informacje z ZUS
Wybory samorządowe 2018
Separator

Separator

Separator

Separator

100 rocznica Odzyskania Niepodległości

BIP_LOGO

Komenda Powiatowa Policji w Słupcy


Separator

Separator

pl.id

Separator

Separator

Europa

Separator

Separator

Prawo miejscowe

Separator

Separator

Dzienniki Urzędowe RP

Separator

Separator

Statystyka
odwiedzających: 4517958


Strona główna arrow Ogłoszenia i informacje arrow 24.09.2018 r. "Do Hymnu"
24.09.2018 r. "Do Hymnu" Drukuj E-mail
20 września 2018r. 66 osobowy chór złożony z uczniów Szkoły Podstawowej im. Polskich Noblistów w Drążnej wziął udział w przesłuchaniu konkursowym Ogólnopolskiego Konkursu dla Szkół Podstawowych „Do Hymnu”. Przesłuchanie odbyło się pod okiem jury konkursowego: Pani Sławomiry Raczyńskiej i Pana prof. Wojciecha Maciejewskiego.
Ogólnopolskiego Konkursu dla Szkół Podstawowych „Do Hymnu”. Przesłuchanie odbyło się pod okiem jury konkursowego: Pani Sławomiry Raczyńskiej i Pana prof. Wojciecha Maciejewskiego.
„Do Hymnu” to ogólnopolski konkurs dla szkół podstawowych zorganizowany przez Narodowe Centrum Kultury z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w ramach Wieloletniego Programu Rządowego NIEPODLEGŁA. Szkoła w Drążnej znalazła się w gronie 300 szkół podstawowych z całej Polski, które zostały zakwalifikowane do tego konkursu.
Uczniowie ze wszystkich klas żywiołowo wykonali a capella (bez podkładu muzycznego, na żywo i z pamięci) Hymn Polski oraz dwie pieśni hymniczne: „Rotę” i „Boże, coś Polskę”. Uczniów do występu przygotowały Panie Anna Majdecka i Joanna Nowakowska. Tym nietypowym chórem podczas występu dyrygował Patryk Mikołajczyk z klasy IIIA.
Udział w konkursie społeczności szkoły w Drążnej jest kolejnym z elementów uczczenia 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Poprzez czynny w nich udział wzbudzamy zainteresowanie historią polskiego Państwa i Narodu, a wykonanie najbardziej uroczystych pieśni narodowych o charakterze patriotycznym stwarza szansę na doskonalenie przez młode pokolenie Polaków umiejętności poprawnego śpiewania polskiego Hymnu Narodowego oraz rodzimych pieśni.
Szkoła w Drążnej aktywnie włączyła się w działania z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Pod koniec kwietnia tego roku zorganizowała dla społeczności lokalnej Koncert Pieśni Patriotycznych i Tańców Narodowych, a ponowne wykonanie tego koncertu miało miejsce w maju w kościele pw. św. Mikołaja w Młodojewie. 29 kwietnia uczniowie z Drążnej brali udział w próbie bicia Rekordu Guinnessa w tańczeniu Poloneza w Słupcy, a w czerwcu odbył się Szkolny Konkurs Historyczny "Niepodległa". Szkoła, w okresie od stycznia do maja 2018, realizowała cykl zadań konkursowych, których zwieńczeniem było uzyskanie certyfikatu i tytułu Szkoły Młodych Patriotów.
Nowy rok szkolny przyniósł realizację kolejnych działań. We współpracy ze Stowarzyszeniem BĄDŹMY RAZEM z Drążnej 14 września miał miejsce wyjazd uczniów do Muzeum Powstania Wielkopolskiego w Poznaniu. Obecnie w trakcie realizacji są jeszcze Konkurs Fotograficzny „Niepodległa Polska” i kolejny Konkurs Historyczny.

< Poprzedni   Następny >
Gościmy
Aktualnie jest 18 gości online

Pokaz slajdów

11 Grudnia 2018
Wtorek
Imieniny obchodzą:
Damazy, Daniela,
Julia, Stefan,
Waldemar, Wojmir
Do końca roku zostało 21 dni.


Cookies

Herb Gminy

Związek Gmin Regionu Słupeckiego

Unia Nadwarciańska


Elektroniczna Skrzynka Podawcza

Poradnik przedsiębiorcy

Poradnik przedsiębiorcy
ePUAP
Schronisko dla zwierząt

www.bip.gov.pl

BIP

biznes.gov.pl
biznes.gov.pl
WFOŚiGW