„Dzień Dziecka z KGW. Bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Pierwsza pomoc”.

6 lipca 2023

      

W minioną sobotę 1 lipca 2023 roku odbyły się dwa ostatnie z czterech wydarzeń, organizowanych pod szyldem Funduszu Solidarności, a ściślej w ramach Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej – Funduszu Sprawiedliwości w zakresie Przeciwdziałania przyczynom przestępczości dla jednostek sektora finansów publicznych na 2023 rok. Jednym z nich było wydarzenie, które miało miejsce przy sali OSP w Kamieniu pod nazwą: „Dzień Dziecka z KGW. Bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Pierwsza pomoc”. Imprezę rozpoczęła Pani Hanna Rosiak Członek Zarządu KGW, która powitała wszystkich przybyłych gości. Kolejno funkcjonariusz Komendy Powiatowej Policji w Słupcy rozpoczął pogadankę z zebranymi na temat bezpieczeństwa w  ruchu drogowym. Następnie ratownicy medyczni zaprezentowali dość spektakularną symulację wypadku z udziałem dziecka wraz z udzieleniem pierwszej pomocy, poruszyli również kwestię postępowania w przypadku ukąszeń, które w okresie letnim szczególnie mogą dawać nam się we znaki. Przeprowadzone zostały konkursy z nagrodami o tematyce bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Najmłodsi mogli skorzystać z aktywności ruchowych na dmuchanych zamkach, przewidziano też słodki poczęstunek dla dzieci, albowiem dzieci otrzymały od KGW lody. a także przekąski takie jak: kawa, ciasto, dania z grilla oraz grochówka. Na imprezie zjawił się również Radny Sejmiku Województwa Wielkopolskiego – Pan Robert Popkowski.

 

 

Urząd Gminy Słupca

ADRES Ul. Sienkiewicza 16, 62-400 Słupca
NUMER TELEFONU 63 274 36 76
NIP 6671764408
REGON 311019421
GODZINY URZĘDOWANIA Pon - Pt. 7:30 - 15:30
PLATFORMA KOMUNIKACYJNA E-URZĄD https://eurzad.gminaslupca.pl/
BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ https://bip.gminaslupca.pl/