Festyn Rodzinny pn.: „MÓWIMY NIE CYBERPRZESTĘPCZOŚCI”

27 czerwca 2023

W słoneczne,  niedzielne popołudnie dnia 25 czerwca 2023 roku w Cieninie Kościelnym, odbył się  Festyn Rodzinny pn.: ”MÓWIMY NIE CYBERPRZESTĘPCZOŚCI”, organizowany przez Gminę Słupca oraz Koło Gospodyń Wiejskich w Cieninie Kościelnym. Dzięki wsparciu finansowemu w ramach Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej – Funduszu Sprawiedliwości w zakresie Przeciwdziałania przyczynom przestępczości dla jednostek sektora finansów publicznych na 2023 rok, Gmina zakupiła zgodnie z potrzebami lokalnego KGW podgrzewacz oraz kuchenkę  gazową sześciopalnikową. Sprzęty zgodnie z podpisanym wcześniej porozumieniem przekazano na rzecz KGW w Cieninie Kościelnym.  Wydarzenie zainaugurowała Przewodnicząca KGW – Pani Grażyna Szukalska, która powitała wszystkich gości. Kolejno prowadzący zapowiedzieli występy najmłodszych, którzy wystąpili przed publiką z tradycyjnymi tańcami, ale również w scenerii utworów nowoczesnych i bardzo energicznych, prezentując swoje umiejętności. Dzieci zostały przygotowane przez nauczycieli Przedszkola i Szkoły Podstawowej w Cieninie Kościelnym.  Po zakończeniu występów zaproszeni funkcjonariusz Policji, przeprowadził prelekcję na temat cyberzagrożeń. Skupił się on w swojej prelekcji między innymi na oszustwach w sieci, wykradaniu tożsamości. Ostrzeżenia skierowane były również do młodzieży, która często dzieli się np. swoimi zdjęciami w sieci, w portalach społecznościowych. Podczas festynu nie zabrakło atrakcji dla dzieci  – konkurencji sportowych, takich jak przeciąganie liny, zawody w workach, czy zabawa na dmuchanych zjeżdżalniach itp. Dorośli mogli zakupić  pyszne ciasto, serwowane przez KGW, skosztować tradycyjnej pajdy chleba ze smalcem, pysznej grochówki, a dzieci mogły skosztować takich rarytasów jak frytki, hot-dogi, czy wata cukrowa. Jak na plenerową imprezę przystało nie zabrakło też dań z grilla. Podgrzewacz oraz kuchenka gazowa pracowały pełną parą.

Funkcjonariusze policji udostępnili dzieciom puzzle edukacyjne, które cieszyły się powodzeniem szczególnie wśród najmłodszych. Do dyspozycji były też alkogogle, dzieci brały udział też w quzie, dotyczącym cyberbezpieczeństwa. Imprezę uświetnili strażacy OSP Cienin Kościelny, którzy zaprezentowali  pokaz wozu strażackiego.  Dzieci skorzystały z robienia tatuaży na twarzy, modelowania baloników oraz robienia warkoczyków. Na festynie obecni byli przedstawiciele Urzędu Gminy w Słupcy: Sekretarz Gminy – Karolina Walczak, Pan Bogdan Kukulski – kierownik referatu                   Urzędu Gminy w Słupcy i jednocześnie Radny Powiatu Słupeckiego, którzy podkreślili w swoim krótkim wystąpieniu, jak ważną rolę w społeczności lokalnej pełnią dziś koła gospodyń wiejskich.  Dziękujemy Kołu Gospodyń Wiejskich w Cieninie Kościelnym za wspaniałą organizację.

Urząd Gminy Słupca

ADRES Ul. Sienkiewicza 16, 62-400 Słupca
NUMER TELEFONU 63 274 36 76
NIP 6671764408
REGON 311019421
GODZINY URZĘDOWANIA Pon - Pt. 7:30 - 15:30
PLATFORMA KOMUNIKACYJNA E-URZĄD https://eurzad.gminaslupca.pl/
BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ https://bip.gminaslupca.pl/