Festyn Rodzinny w Cieninie Zabornym

6 czerwca 2019

Dnia 02.04.2019r w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Cieninie Zabornym odbył się Festyn Rodzinny w ramach kampanii Postaw na Rodzinę. Hasłem, które przyświecało spotkaniu były słowa „Rodzina to kolebka, to początek wszystkich cnót. w niej wzrasta człowiek”. Celem imprezy było zintegrowanie rodziców, dzieci, nauczycieli, włączenie całej społeczności lokalnej do aktywnego uczestnictwa w spotkaniu i zabawach oraz upowszechnienie sportowego, zdrowego stylu życia. Organizatorami byli rodzice, Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej oraz Gminnym Przedszkolu, pani dyrektor, nauczyciele, pracownicy obsługi oraz cała społeczność uczniowska i przedszkolna.
O godzinie 16 z minutami dyrektor zespołu p. Urszula Jantosz otworzyła festyn, witając wszystkich serdecznie na Pikniku Rodzinnym. Osobą prowadzącą była pani Sylwia Depińska, nad oprawą muzyczną i nagłośnieniem czuwał pan Przemysław Stadnik. Wśród zaproszonych gości byli.: pani Jarosława Kobos – Dyrektor Centrum Usług Wspólnych Gminy Słupca, pan Artur Kuchowicz – radny Gminy Słupca, pan Krzysztof Kruszyński – sołtys wsi oraz prezes OSP Cienin Zaborny, pan Tadeusz Kazuś – gospodarz sali OSP Cienin Zaborny. Przedszkolacy oraz uczniowie naszej szkoły pokazali jak pięknie potrafią śpiewać, tańczyć i wspólnie się bawić. Nauczyciele oraz rodzice zgodnie z harmonogramem pełnili swoje funkcje i realizowali zadania. W ramach festynu przybyli goście mogli obejrzeć pokaz gaszenia pożaru przeprowadzonego przez Straż Pożarną w Kamieniu. Powodzeniem cieszyło się stoisko promocji zdrowego stylu życia, przy którym można było zbadać sobie ciśnienie prowadzone przez przedstawiciela PSSE w Słupcy – p. Małgorzatę Plute. Odwiedzili nas zawsze ostrożni na drodze i odważni motocykliści z Konina oraz pies policyjny ze swoim opiekunem panem policjantem z Komendy Powiatowej Policji w Słupcy. Ponadto rodzice zorganizowali loterię fantową, gdzie każdy los wygrywał. Podczas festynu, na którym wszyscy wesoło się bawili, można było wziąć udział w konkurencjach sportowych i konkursach rodzinnych nagradzanych upominkami. W czasie trwania spotkania pracowały kawiarenka z ciastem, lodami, stoisko z watą cukrową, napojami, grill z kiełbaską, drobiem. Można było sobie zrobić zdjęcia w FOTO BUDCE. Malowano sobie twarze w ciekawe wzory .Najmłodsi i nie tylko mieli okazję „poszaleć” na zamkach dmuchanych. Na zakończenie odbyło się losowanie głównej nagrody – roweru ufundowanego przez rodziców. Szczęśliwy los trafił w ręce mieszkańca Cienina Zabornego. Wszyscy, którzy tego dnia przybyli do szkoły, uczestniczyli w innych niż zwykle zajęciach szkolnych. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie interesującego. Atrakcje tego dnia zorganizowane dla dzieci, rodziców, społeczności lokalnej pokazały zdrowy sposób spędzania wolnego czasu oraz dobry sposób na integrację rodziny. Festyn zakończył się sukcesem organizacyjnym dzięki pomocy rodziców, Ochotniczej Straży Pożarnej w Kamieniu, Komendy Policji w Słupcy, PSSE w Słupcy, MOSiR w Słupcy, Gminy Słupca. Dziękujemy sponsorom:
– państwo Łukasz i Kamila Kieliszkowscy,
– państwo Marcin i Justyna Kieliszkowscy,
– państwo Andrzej i Kinga Juszczak,
– państwo Ryszard i Joanna Czapscy,
– państwo Rafał i Marlena Ciesielscy,
– państwo Andrzej i Żaneta Sarbakowie,
– państwo Michał i Marzena Osińscy,
– państwo Dariusz i Paulina Brzezińscy,
– państwo Łukasz i Katarzyna Świątek,
– państwo Hubert i Karolina Pokrop,
– państwo Tomasz i Barbara Szklarek,
– państwo Marek i Marta Imbiorowicz,
– Przedsiębiorstwo Handlowe MAJA w Koninie – pan Jan Banasiak,
– Firma DECOR – STAL w Cieninie Zabornym – pan Tomasz Kulczycki,
– Firma JAGUAR w Słupcy – pan Tomasz Chwiłowicz,
– Butik Glamour Lejdis XXL w Słupcy – pani Barbara Gutowska,
– Firma Handlowo-Usługowa LUKA w Słupcy – pani Jolanta Chojnacka,
– Przedsiębiorstwo Wielobranżowe WIKA w Wilcznej – pani Wioletta Wojciechowska,
– Sklep Chemiczny HERMES w Słupcy – pani Teresa Łodziewska,
– Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe L-S GASTRO Pizzeria K-2 w Słupcy – pan Robert Siankiewicz i pan Leszek Leśniak,
– Firma Handlowa KUBUŚ w Słupcy – pani Małgorzata Hanspol,
– Instalacje i Pomiary Elektryczne – pan Maciej Nawracaj,
– Restauracja CENTRUM w Słupcy – pani Kinga Podbielniak,
– KONSPOL – BIS w Słupcy,
– FIT-FUN CLUB Chemikal Worldwide Business w Słupcy,
– PAT KOMP Informatyczna Obsługa Firm – pan Patryk Chorzewski,
– Pracownia Rękodzieła „IGIEŁKA” w Słupcy,
– DARHEN w Słupcy – pan Dariusz Sobczak,
– Plac Zabaw HOLA Kawa& Zabawa w Koninie,
– MAGROPOL w Cieninie Zabornym – pan Maciej Ziarniak,
– Firma PRZEWOZY REGIONALNE w Poznaniu,
– Szkółka Krzewów Ozdobnych – państwo Sylwia i Jan KUBIAK,
– KUŹNIA SYLWETKI – pan Bartosz Pluciński,
– Firma MRÓWKA w Słupcy,
– Firma Remontowo Budowlana BUDMAR – pan Marcin Gutowski.
Dziękujemy wszystkim tym, którzy przyczynili się poprzez udział w festynie do integracji naszej społeczności. Wszystkim rodzicom za pomoc, za przygotowanie stoisk, nauczycielom i dzieciom za piękne występy, gościom za uatrakcyjnienie festynu.

Organizatorzy

 

Urząd Gminy Słupca

ADRES Ul. Sienkiewicza 16, 62-400 Słupca
NUMER TELEFONU 63 274 36 76
NIP 6671764408
REGON 311019421
GODZINY URZĘDOWANIA Pon - Pt. 7:30 - 15:30
PLATFORMA KOMUNIKACYJNA E-URZĄD https://eurzad.gminaslupca.pl/
BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ https://bip.gminaslupca.pl/