Gmina Słupca w unijnym programie „Cyfrowa Gmina”

17 lutego 2022

Gmina Słupca złożyła wniosek w unijnym programie „Cyfrowa Gmina”, którego głównym celem jest pozyskanie dofinansowania na zadania związane z cyberbezpieczeństwem, pracą zdalną, edukacją cyfrową oraz analizą stanu cyberbezpieczeństwa. Maksymalna kwota jaką może pozyskać Urząd Gminy Słupca to 279 390 zł brutto, termin realizacji projektu wynosi do 18 miesięcy od dnia zawarcia umowy.
Pozyskane środki finansowe pozwolą na zamówienie następujących dostaw i usług: komputery przenośne do pracy zdalnej, wysokowydajny serwer z oprogramowaniem, redundantny firewall, oprogramowanie do zabezpieczenia urządzeń mobilnych, urządzenia wielofunkcyjne, zestawy komputerowe, rozszerzenie licencji oprogramowania do zabezpieczania danych, zasilacze awaryjne, pakiety biurowe, utworzenie miejsca do przechowywania kopii zapasowych poza budynkiem Urzędu, specjalistyczne szkolenia informatyczne, opracowanie diagnozy cyberbezpieczeństwa oraz przeprowadzenie audytów z zakresu ochrony danych osobowych i krajowych ram interoperacyjności.
Obecnie oczekujemy na formalną i merytoryczną ocenę wniosku. Pomyślna realizacja wniosku pozwoli znacząco zwiększyć poziom bezpieczeństwa przetwarzanych przez Urząd Gminy danych.

Urząd Gminy Słupca

ADRES Ul. Sienkiewicza 16, 62-400 Słupca
NUMER TELEFONU 63 274 36 76
NIP 6671764408
REGON 311019421
GODZINY URZĘDOWANIA Pon - Pt. 7:30 - 15:30
PLATFORMA KOMUNIKACYJNA E-URZĄD https://eurzad.gminaslupca.pl/
BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ https://bip.gminaslupca.pl/