II Gminny Dzień Języków Obcych

29 października 2019

Dnia 28 października obchodziliśmy w naszej szkole II Gminny Dzień Języków Obcych. Swoją obecnością zaszczycili nas: p. Grażyna Kazuś – Wójt Gminy Słupca, p. Jarosława Kobos – Dyrektor CUW Gminy Słupca. Dzień Języków Obcych to doskonała okazja do podkreślenia różnorodności językowej naszego kontynentu, ale i promowania nauki języków obcych. Mieliśmy przyjemność gościć w naszej szkole uczniów wraz ze swoimi opiekunami ze szkół podstawowych gminy Słupca. W uroczystości zaprezentowali się uczniowie ze szkoły podstawowej w Koszutach, Cienienie Zabornym, Cieninie Kościelnym, Młodojewie oraz Drążnej. Podczas uroczystości uczniowie zaprezentowali utwory muzyczne w języku angielskim oraz scenki w języku angielskim i niemieckim, które pokazały, że bez znajomości języków obcych może być naprawdę trudno. Zaprezentowane zostały również tańce, oraz zalety uczenia się języków obcych. Uczniowie z zaproszonych szkół brali udział w quizie o krajach niemieckojęzycznych z wykorzystaniem aplikacji Kahoot. Zwieńczeniem całej uroczystości był słodki poczęstunek.
Nauczyciele języków obcych podkreślają, że celem niniejszej imprezy było uświadomienie korzyści płynących z uczenia się języków obcych, gdyż nigdy nie wiadomo kiedy i w jakich okolicznościach ta umiejętność może się przydać. Organizatorzy dziękują wszystkim szkołom z gminy Słupca za przyjęcie zaproszenia i udział w imprezie, a wszystkim opiekunom za trud włożony w przygotowanie uczniów. Organizatorami imprezy byli: Bartosz Kazuś – nauczyciel języka niemieckiego oraz Katarzyna Kwiatkowska – nauczyciel języka angielskiego.

Bartosz Kazuś

 

Urząd Gminy Słupca

ADRES Ul. Sienkiewicza 16, 62-400 Słupca
NUMER TELEFONU 63 274 36 76
NIP 6671764408
REGON 311019421
GODZINY URZĘDOWANIA Pon - Pt. 7:30 - 15:30
PLATFORMA KOMUNIKACYJNA E-URZĄD https://eurzad.gminaslupca.pl/
BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ https://bip.gminaslupca.pl/