Komunikat – w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi

8 września 2023

Komunikat Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Słupcy z dnia 08 września 2023 r. w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi.

Dotyczy: jakości wody z wodociągu publicznego Żelazków zaopatrującego w wodę mieszkańców miejscowości: Żelazków, Drążna, Pokoje, Szkudłówka, Marcewo, Marcewek, Czesławowo, Rozalin- część, Cienin Zaborny- część, Nowa Wieś, Benignowo, Kamień, Grzybków, Pępocin, Młodojewo Parcele, Michałowo.

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Słupcy na podstawie przeprowadzonych badań kontrolnych informuje, iż jakość wody z wodociągu publicznego Żelazków uległa pogorszeniu pod względem bakteriologicznym i odbiega od wymagań obowiązującego rozporządzenia Ministra Zdrowia.
Woda nadaje się do spożycia po uprzednim przegotowaniu.

Z uwagi na prowadzoną dezynfekcję może nastąpić pogorszenie smaku i zapachu wody ze względu na zwiększoną zawartość chloru w wodzie.

Wodę można wykorzystywać do celów gospodarczych.

Komunikat w formacie PDF

Urząd Gminy Słupca

ADRES Ul. Sienkiewicza 16, 62-400 Słupca
NUMER TELEFONU 63 274 36 76
NIP 6671764408
REGON 311019421
GODZINY URZĘDOWANIA Pon - Pt. 7:30 - 15:30
PLATFORMA KOMUNIKACYJNA E-URZĄD https://eurzad.gminaslupca.pl/
BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ https://bip.gminaslupca.pl/