Konferencja prasowa. Przy stole siedzi Burmistrz Weimar/Lahn, tłumacz Aleksandra Kazuś-Wróblewska, Marcus Hermmann oraz Wójt Gminy Słupca Grażyna Kazuś

Koniec wizyty partnerskiej gminy z Niemiec

13 kwietnia 2022

Dobiegła końca wizyta partnerskiej gminy Weimar/Lahn z Niemiec. Podczas pobytu nasi Partnerzy wraz z Przedstawicielami gminy Słupca odwiedzili kilka rodzin z Ukrainy, które uciekły ze swojego kraju do Polski i przebywają na terenie gminy Słupca. Przedstawiciele gmin złożyli również wizytę w pomieszczeniach do tymczasowej pomocy uchodźcom z Ukrainy. W Urzędzie Gminy Słupca odbyła się konferencja prasowa, na której Burmistrz Peter Eidam wraz z Marcusem Hermmann opowiedzieli o pomocy, którą oferują uchodźcom z Ukrainy przebywających w gminie Słupca. Przypomnijmy, że gmina Weimar przekazała m. in. długoterminowe artykuły spożywcze, chemię do użytku codziennego oraz ubrania. Podczas wizyty naszych przyjaciół na konto gminy wpłynęło 12 750 euro, które zostaną przekazane wyłącznie na pomoc uchodźcom znajdujących się w gminie Słupca. Partnerzy zobowiązali się przywieźć kolejne dary dla uchodźców. Serdecznie dziękujemy za okazaną pomoc, która pokazuje jak silne jest partnerstwo pomiędzy gminą Słupca a gminą Weimar/Lahn.

Urząd Gminy Słupca

ADRES Ul. Sienkiewicza 16, 62-400 Słupca
NUMER TELEFONU 63 274 36 76
NIP 6671764408
REGON 311019421
GODZINY URZĘDOWANIA Pon - Pt. 7:30 - 15:30
PLATFORMA KOMUNIKACYJNA E-URZĄD https://eurzad.gminaslupca.pl/
BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ https://bip.gminaslupca.pl/