Konkurs kulinarny dla Kół Gospodyń Wiejskich

2 listopada 2022

Szanowni Państwo,
Stowarzyszenie Innowatorów Wsi rozpoczyna realizację Projektu: „Z mięsem drobiowym przez pokolenia”. Jest to Projekt kulinarny, którego ideą jest połączenie tradycyjnych przepisów kultywowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich z nowoczesnymi aranżacjami tychże dań realizowanymi przez Szefów Kuchni młodego pokolenia.
W ramach ogólnopolskiego konkursu zamierzamy wytypować 16 Kół Gospodyń Wiejskich, które pod okiem kamer przygotują danie z wykorzystaniem mięsa drobiowego. Nasz Szef Kuchni wykona to samo danie w nowej odsłonie. Ponadto Szef Kuchni podejmie wyzwanie stawiane przez KGW. Filmy z realizacji Projektu będą dostępne na kanale You Tube, a widzowie zdecydują, kto wygra i zdobędzie główną nagrodę ufundowaną ze środków Funduszu Promocji Mięsa Drobiowego. I miejsce w konkursie to nagroda rzeczowa o wartości aż 6 tys. złotych dla najlepszego Koła. Ponadto wszyscy finaliści otrzymają upominki oraz dyplomy uczestnictwa. Finałowe przepisy wraz z nowoczesnymi aranżacjami zostaną opublikowane w książce kucharskiej „Z mięsem drobiowym przez pokolenia – Tom I ZIMA”, która powstanie na zakończenie realizacji Projektu (luty 2023 r.).
Więcej informacji, w tym formularz zgłoszeniowy oraz regulamin konkursu, znajdą Państwo na stronie www.przezpokolenia.pl. Rejestracja rozpoczęła się 24 października 2022 r. i potrwa do 20 listopada 2022 r. Decyduje kolejność zgłoszeń.
Zwracamy się do Państwa z prośbą o rozesłanie informacji o konkursie do Kół Gospodyń Wiejskich działających w Państwa powiecie. Udział Kół Gospodyń Wiejskich z Państwa regionu przyczyni się do rozpowszechniania wiedzy na jego temat wśród mieszkańców całego kraju. Prezentacja KGW z Państwa okolicy pozwoli na zapoznanie się z tradycjami, kulturą i obyczajami regionu, a także, dla miłośników kulinariów, regionalnością potraw przyrządzanych na danym obszarze.
Będziemy wdzięczni za pomoc w rozpowszechnieniu informacji o konkursie.
W przypadku jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt z Biurem Projektu:
Aneta Rutkowska tel.: 576 204 765, e-mail: arutkowska@szula.pl.

 

Z poważaniem
Maria Łuczak
Prezes Stowarzyszenia

Urząd Gminy Słupca

ADRES Ul. Sienkiewicza 16, 62-400 Słupca
NUMER TELEFONU 63 274 36 76
NIP 6671764408
REGON 311019421
GODZINY URZĘDOWANIA Pon - Pt. 7:30 - 15:30
PLATFORMA KOMUNIKACYJNA E-URZĄD https://eurzad.gminaslupca.pl/
BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ https://bip.gminaslupca.pl/