Lekcje z ZUS dla uczniów

17 października 2023

Wraz z nowym rokiem szkolnym ruszyła kolejna edycja akcji edukacyjnych organizowanych przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych, w tym „Lekcji z ZUS”. Jeszcze tylko do 20 października nauczyciele mogą zgłaszać swoich uczniów do udziału w Olimpiadzie „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. To doskonała okazja, nie tylko do poszerzenia wiedzy o ubezpieczeniach społecznych, ale i do zdobycia atrakcyjnych nagród.

„Lekcje z ZUS” to projekt ZUS skierowany do uczniów szkół ponadpodstawowych. Powstał by budować świadomość młodego pokolenia Polaków, w tak ważnym aspekcie jakim są ubezpieczenia społeczne. „Lekcje z ZUS” kształtują świadomość młodzieży, uczą przy tym by być wzajemnie odpowiedzialnym wobec osób, które przynależą do innych pokoleń. Dają też praktyczną wiedzę przyszłym przedsiębiorcom.

Po „Lekcjach z ZUS” zapraszamy uczniów do wzięcia udziału w Olimpiadzie „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. Na finalistów czekają nagrody rzeczowe, a także dodatkowe punkty w rekrutacjach oraz indeksy kilkunastu uczelni wyższych – informuje Marlena Nowicka – rzeczniczka prasowa ZUS w Wielkopolsce.

Do „Lekcji z ZUS” można zgłaszać się przez cały rok szkolny, najlepiej jednak zrobić to jak najszybciej. Dzięki temu szkoła będzie mogła wziąć udział w tegorocznej edycji Olimpiady. Zgłoszenia do Olimpiady przyjmowane są tylko do 20 października, a jej pierwszy etap odbędzie się 28 listopada.

Wszystkich chętnych pedagogów zapraszamy do udziału w projekcie „Lekcje z ZUS”. Ze swojej strony służymy materiałami dydaktycznymi i merytorycznymi poradami. Zainteresowanych zorganizowaniem zajęć „Lekcje z ZUS”, prosimy o kontakt z koordynatorami ds. komunikacji społecznej i edukacji w poszczególnych oddziałach ZUS Informacje o akcjach edukacyjnych ZUS oraz kontakt do koordynatorów można znaleźć na stronie www.zus.pl/edukacja – dodaje Nowicka

 

Zgłoszenie udziału w olimpiadzie – 20 października 2023 r.

I etap olimpiady  – 28 listopada 2023 r.

II etap olimpiady – 5 marca 2024 r.

III etap olimpiady – 18 kwietnia 2024 r.

Urząd Gminy Słupca

ADRES Ul. Sienkiewicza 16, 62-400 Słupca
NUMER TELEFONU 63 274 36 76
NIP 6671764408
REGON 311019421
GODZINY URZĘDOWANIA Pon - Pt. 7:30 - 15:30
PLATFORMA KOMUNIKACYJNA E-URZĄD https://eurzad.gminaslupca.pl/
BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ https://bip.gminaslupca.pl/