Obchody 161. rocznicy Powstania Styczniowego

11 marca 2024

9 marca miały miejsce obchody z okazji 161. rocznicy Powstania Styczniowego. Uroczystości rozpoczęliśmy złożeniem wiązanek pod mogiłą w Nowej Wsi przez poszczególne delegacje. Po złożeniu okolicznościowych kwiatów nastąpił przejazd do kościoła pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Cieninie Kościelnym, gdzie odprawiona została msza święta w intencji poległych w Powstaniu Styczniowym.
Po uroczystej mszy przenieśliśmy się na dalszą część obchodów w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Cieninie Kościelnym, gdzie pracownik Muzeum Okręgowego w Koninie oraz współautor książki pn. „Szlakiem partii Kazimierza Mieleckiego 1863. Studium historyczno- archeologiczne” Pan Krzysztof Gorczyca wygłosił wykład, którego przedmiotem były badania archeologiczne pól bitewnych Powstania Styczniowego. Kolejnym punktem spotkania był koncert pieśni patriotycznych duetu wokalno-instrumentalnego High Note. Na koniec odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursu plastyczno-literackiego ”Śladami Powstania Styczniowego – historia i pamięć”.
Serdeczne podziękowania kierujemy do wszystkich uczestników dzisiejszych obchodów.

Urząd Gminy Słupca

ADRES Ul. Sienkiewicza 16, 62-400 Słupca
NUMER TELEFONU 63 274 36 76
NIP 6671764408
REGON 311019421
GODZINY URZĘDOWANIA Pon - Pt. 7:30 - 15:30
PLATFORMA KOMUNIKACYJNA E-URZĄD https://eurzad.gminaslupca.pl/
BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ https://bip.gminaslupca.pl/