Statuetka Złota Żaba

Ogłoszenie wyników Konkursu „Złota Żaba”

5 kwietnia 2022

Wyniki tegorocznej edycji Konkursu zostały ogłoszone w sobotę 2 kwietnia w budynku swarzędzkich szkół dwujęzycznych Fundacji EKOS, podczas uroczystości z udziałem zaproszonych uczestników, dyrektorów szkół i nauczycieli oraz przedstawicieli instytucji wspierających swarzędzkie konkursy.
„Złota Żaba” przeznaczona jest dla uczniów klas 7.-8. szkół podstawowych w województwie wielkopolskim i lubuskim. Konkurs, przeprowadzany w dziedzinie języka polskiego i literatury i w dziedzinie matematyki, cieszy się dużą popularnością (w tej edycji – ponad 5 tysięcy uczestników). 20. uczniów, którzy w dwóch etapach konkursu uzyskali największą sumę punktów w danej dziedzinie, otrzymało w sobotę tytuł laureata 29. edycji Konkursu. Kolejnych 20. uczestników otrzymało wyróżnienie.

W gronie nagrodzonych znalazło się dwoje uczniów z miasta i gminy Słupca: Mikołaj Kaliski ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. KEN w Słupcy został laureatem piątego miejsca w dziedzinie matematyki, a Iga Kruczkowska ze Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Września 1939 w Cieninie Kościelnym, która brała udział w konkursie z języka polskiego i literatury, otrzymała wysokie wyróżnienie.

Sukcesów pogratulowali i nagrody wręczyli członkowie Komisji Konkursowej oraz przedstawiciele instytucji wspierających „Złotą Żabę”: profesor Beata Gromadzka (UAM), profesor Krzysztof Malaga (Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu), wicestarosta poznański Tomasz Łubiński, wiceburmistrz Swarzędza Tomasz Zwoliński i Ewa Puk, przedstawicielka sponsora (Biofarm Polska).

Pełną listę laureatów i wyróżnionych i zdjęcia z wydarzenia można obejrzeć na stronie internetowej zlotazaba.pl. Tam też dostępne są zadania z kilku ostatnich edycji „Złotej Żaby”.

Tradycją „Złotej Żaby” jest, że rozdaniu nagród towarzyszy mini-koncert muzyczny. Tym razem zagrało poznańskie trio wokalno-instrumentalne Marcina Piekuta, wykonując znane standardy jazzowe.

„Złotą Żabę” organizuje swarzędzka Fundacja Edukacji Społecznej EKOS, a współfinansują także: samorząd Województwa Wielkopolskiego, powiaty: poznański, kościański, miasta i gminy: Swarzędz, Kórnik, Kostrzyn, Luboń i Września.

Urząd Gminy Słupca

ADRES Ul. Sienkiewicza 16, 62-400 Słupca
NUMER TELEFONU 63 274 36 76
NIP 6671764408
REGON 311019421
GODZINY URZĘDOWANIA Pon - Pt. 7:30 - 15:30
PLATFORMA KOMUNIKACYJNA E-URZĄD https://eurzad.gminaslupca.pl/
BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ https://bip.gminaslupca.pl/