Piknik „Przestępczości mówimy NIE!!!”

6 lipca 2023

 

W sobotę 1 lipca 2023 roku na placu w Koszutach Małych odbył się  piknik pod hasłem przewodnim: Przestępczości mówimy NIE!!! organizowany przez Gminę Słupca oraz Koło Gospodyń Wiejskich KOSZUCIANKI w Koszutach, a także Radę Sołecką, sołtysem sołectwa Koszuty oraz Kółkiem Rolniczym w Koszutach. Dzięki wsparciu finansowemu w ramach Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej – Funduszu Sprawiedliwości w zakresie Przeciwdziałania przyczynom przestępczości dla jednostek sektora finansów publicznych na 2023 rok, Gmina zakupiła zgodnie z sugestiami lokalnego KGW między innymi: pogrzewacz gastronomiczny, frytkownicę jednokomorową, gofrownicę, termosy konferencyjne, maszynę do popcornu, przedłużacz bębnowy, stół cateringowy, pokrowiec/obrus, drobne gadżety, takie jak odblaski, breloki odblaskowe, szklanki, noże kuchenne oraz papierowe naczynia jednorazowe.  Sprzęty i akcesoria zgodnie z podpisanym wcześniej porozumieniem przekazano na rzecz KGW „Koszucianki”.  Festyn zainaugurowała Przewodnicząca KGW – Pani Renata Stawowa, która powitała wszystkich gości oraz poprosiła o zabranie głosu przedstawiciela Urzędu Gminy Słupca – Pana Bogdana Kukulskiego.  Wyraził on swoje uznanie dla działalności KGW oraz życzył miłej zabawy. Kolejno prowadząca zapowiedziała prelekcję funkcjonariusza Komendy Powiatowej Policji w Słupcy, dotyczącą cyberprzestępczości, a także bezpiecznego zachowania w ruchu drogowym. Następnym punktem pikniku był pokaz samoobrony, który angażował również uczestników imprezy. Słupecka Organizacja Strzelecka zapewniła ciekawy prezentację broni strzeleckiej. Swoją obecnością zaszczycił społeczność również Pan Robert Popkowski – Radny Sejmiku Województwa Wielkopolskiego. Wśród atrakcji nie zabrakło pokazu wozu strażackiego, pokazu broni strzeleckiej, a także animacji dla dzieci takich, jak: malowanie twarzy, plecenia warkoczyków, baniek mydlanych, a także konkurencji sportowych, czy uwielbianych przez dzieci dmuchanych zjeżdżalni. Za uczestnictwo w prelekcji przewidziano nagrody, które rozlosowano wśród szczęśliwców. Nie zabrakło oferty gastronomicznej dla najmłodszych i dorosłych między innymi pajdy chleba ze smalcem i ogórkiem, czy  popcornu lub waty cukrowej. Imprezę uświetnił występ zespołu ZODIAC,  a zwieńczeniem pikniku była zabawa taneczna przy muzyce na żywo. Piknik urozmaicił przez chwilę deszcz, ale mimo to, impreza trwała do późnych godzin.

 

Urząd Gminy Słupca

ADRES Ul. Sienkiewicza 16, 62-400 Słupca
NUMER TELEFONU 63 274 36 76
NIP 6671764408
REGON 311019421
GODZINY URZĘDOWANIA Pon - Pt. 7:30 - 15:30
PLATFORMA KOMUNIKACYJNA E-URZĄD https://eurzad.gminaslupca.pl/
BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ https://bip.gminaslupca.pl/