Przekwalifikowanie przejazdu kolejowo – drogowego Cienin Zaborny

3 czerwca 2019

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Region Zachodni Centrum Realizacji Inwestycji, Zespół Projektu Unijnego IRR5/1 ds. modernizacji linii kolejowej E20 odcinek Warszawa – Poznań dla Kontraktu LCS Konin informuje, że w ramach prowadzonej inwestycji pn. Wykonanie robót budowlanych w obszarze LCS Konin – odcinek Barłogi – Swarzędz, nastąpiło przekwalifikowanie przejazdu kolejowo – drogowego w km 224,161 (Cienin Zaborny) z kat. A do kat. B na linii kolejowej nr 3 Warszawa Zachodnia – Kunowice.
Zgodnie z regulacjami wewnętrznymi PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. tj. Ir-7 – Instrukcja obsługi przejazdów kolejowo – drogowych i przejść:

  • przejazd kat. A – przejazd kolejowo – drogowy, na którym ruch drogowy jest kierowany przez uprawnionego pracownika,
  • przejazd kat. B – przejazd kolejowo – drogowy, na którym ruch drogowy jest kierowany przy pomocy samoczynnego systemu przejazdowego (SSP) wyposażonego w sygnalizację świetlną i rogatki.

Do tej pory nad bezpieczeństwem ruchu czuwał dyżurny ruchu stacji Cienin, który zamykał rogatki, gdy do przejazdu zbliżał się pociąg. W wyniku wprowadzonej zmiany, od dnia 04.06.2019 r., przejazd w km 224,161 (Cienin Zaborny), będzie obsługiwany przez samoczynny system przejazdowy.

Urząd Gminy Słupca

ADRES Ul. Sienkiewicza 16, 62-400 Słupca
NUMER TELEFONU 63 274 36 76
NIP 6671764408
REGON 311019421
GODZINY URZĘDOWANIA Pon - Pt. 7:30 - 15:30
PLATFORMA KOMUNIKACYJNA E-URZĄD https://eurzad.gminaslupca.pl/
BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ https://bip.gminaslupca.pl/