Rajd Rowerowy

17 lipca 2018
Przez drogi i ścieżki naszej gminy w dniu 17 czerwca 2018 roku (w ubiegłą niedzielę) odbył się Rajd Biało-Czerwonych. Trasa przebiegała głównie po terenie Gminy Słupca (z wyjątkiem miejscowości Milejewo, gmina Ostrowite). Celem rajdu było min. uczczenie 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę.
Z uwagi na to, rowerzyści zatrzymali się przy Cmentarzu Parafialnym w Młodojewie, aby zapalić znicz na grobie Stefana Półrula, żołnierza Wojska Polskiego, ofiary mordu sądowego, a także uczcili pamięć Powstańców przy Mogile w Nowej Wsi. Uczestnicy rajdu w liczbie 52 osób wystartowali z boiska w Piotrowicach, gdzie był punkt zbiórki, a finiszowali w Koszutach, gdzie odbywał się Festyn rodzinny pn. Jestem lokalnym patriotą. Tam rozegrano grę w bule, a zmęczeni rajdowcy w patriotycznej atmosferze, mogli się posilić oraz otrzymali pamiątkowe pakiety z gadżetami.  W połowie trasy rowerzyści mogli odpocząć  w  punkcie zlokalizowanym w Szkole Podstawowej w Drążnej, gdzie można było się nawodnić oraz zregenerować.
Trasa rajdu liczyła ok.22 km. Podczas przejażdżki nie zdarzyło się nic, co spowodowałoby konieczność interwencji służb ratowniczych.
Szczególne podziękowania dla Pani Dyrektor  SP w Drążnej Danucie Samul oraz Pani Dyrektor SP w Koszutach Anny Lewandowskiej za wsparcie w organizacji rajdu!  Za zabezpieczenie imprezy dziękujemy również Strażakom – ochotnikom z OSP w Piotrowicach, Komendzie Powiatowej Policji w Słupcy oraz SPZOZ w Słupcy.
Rajd był doskonałą okazją by podziwiać walory turystyczno – krajoznawcze gminy Słupca i aktywnie wypocząć. Wszystkim uczestnikom rajdu serdecznie dziękujemy za poszanowanie zasad i zapraszamy za rok.

Urząd Gminy Słupca

ADRES Ul. Sienkiewicza 16, 62-400 Słupca
NUMER TELEFONU 63 274 36 76
NIP 6671764408
REGON 311019421
GODZINY URZĘDOWANIA Pon - Pt. 7:30 - 15:30
PLATFORMA KOMUNIKACYJNA E-URZĄD https://eurzad.gminaslupca.pl/
BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ https://bip.gminaslupca.pl/