Na zdjęciu znajdują się wszyscy uczestnicy uroczystości

Sławomir Wesołek z tytułem „Wawrzyn Pracy Organicznej” w roku 2020

19 lutego 2021

W dniu 18 lutego 2021 r. w sali narad Urzędu Gminy Słupca Sławomir Wesołek otrzymał nagrodę Wawrzynu Pracy Organicznej w kategorii: „Praca na rzecz wspólnot lokalnych”. Sławomir Wesołek – organicznik lokalny, społecznik oraz dawca krwi. Jest Radnym Gminy Słupca obecnej kadencji. Zawodowo oddany jest pracy w Państwowej Straży Pożarnej w Słupcy. Na co dzień jest czynnym członkiem Ochotniczej Straży Pożarnej w Wilcznej, której był wieloletnim Prezesem.
Wawrzyn Pracy Organicznej to wyróżnienie przyznawane przez Unię Wielkopolan dla działaczy i organizacji, za aktywny wkład w rozwój społeczny, gospodarczy i kulturalny Wielkopolski.
Nagrodę Sławomirowi Wesołkowi wręczył Prezes Unii Wielkopolan Paweł Leszek Klepka, który wspomniał, że nagroda jest bardzo prestiżowa, ponieważ co roku otrzymuje tylko 6 osób statuetkę, która jest wykonana ręcznie. Pan Sławomir odebrał gratulację m.in. od Przewodniczącej Kapituły prof. dr hab. Agnieszki Ziomek oraz od władz gminy Słupca – Pani Wójt Grażyny Kazuś oraz od Przewodniczącego Rady Gminy Słupca Jerzego Kopczyńskiego.
W związku z tak ważną uroczystością, jaka miała miejsce w Urzędzie Gminy Słupca, Pani Wójt zaprosiła Nikolę Gajdę, która podzieliła się z gośćmi swoim talentem. Nikola jest uczennicą Szkoły Podstawowej im. Ireny Kosmowskiej w Kotuni, a jej pasją jest malarstwo. Mimo swojego młodego wieku Nikola już staje się organicznikiem, ponieważ swoje prace oddaje na licytacje charytatywne. W tym roku szkolnym młoda artystka otrzymała stypendium artystyczne za szczególne osiągnięcia w konkursach plastycznych, fotograficznych i wzorowe zachowanie, które jest przyznawane przez Wójta Gminy Słupca.
Bohaterom tej uroczystości składamy serdeczne gratulacje i życzymy dalszych sukcesów.

Urząd Gminy Słupca

ADRES Ul. Sienkiewicza 16, 62-400 Słupca
NUMER TELEFONU 63 274 36 76
NIP 6671764408
REGON 311019421
GODZINY URZĘDOWANIA Pon - Pt. 7:30 - 15:30
PLATFORMA KOMUNIKACYJNA E-URZĄD https://eurzad.gminaslupca.pl/
BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ https://bip.gminaslupca.pl/