Szkoła z Cienina Zabornego w gronie 100 najlepszych szkół w Polsce

12 maja 2021

W trwającym roku szkolnym Szkoła Podstawowa im. Kazimierza Janickiego w Cieninie Zabornym zgłosiła się do IV edycji programu „Drużyna Energii”, który ma na celu zachęcenie młodzieży do aktywności fizycznej poprzez wspólną zabawę i rywalizację z rówieśnikami ze szkół w całej Polsce.
Do 05 maja 2021r. szkoły podstawowe z całej Polski przesyłały filmiki, trwające maksymalnie 5 minut pokazujące sportowy charakter swojej szkoły. Organizatorzy ze względu na pandemię dopuścili możliwość wykorzystywania materiałów archiwalnych do tworzenia filmów, lecz mimo to nauczycielom udało się rozpalić sportowy zapał wśród uczniów, którzy nagrywali filmy i robili zdjęcia przebywając w swoich domach podczas lockdown’u.
Do ścisłego finału spośród 381 zgłoszeń, dostało się tylko 100 szkół, w tym placówka z Cienina Zabornego!
Najwyraźniej sportowy charakter szkoły ujęty w filmiku przypadł do gustu komisji konkursowej projektu.
W nagrodę szkoła otrzyma stroje sportowe, sprzęt sportowy o łącznej wartości 3000zł i już od dzisiaj zaczyna rywalizację i walkę z rówieśnikami z całego kraju w Etapie Sportowym projektu, w którym będzie ćwiczyć razem z ambasadorami „Drużyny Energii” i walczyć o kolejne nagrody i o wielki finał.
Wielkie gratulacje i brawa dla bohaterów filmiku i dla opiekunów tego przedsięwzięcia, pani Anny Rzemyszkiewicz i pana Pawła Barańskiego.

Film konkursowy – kliknij

Urząd Gminy Słupca

ADRES Ul. Sienkiewicza 16, 62-400 Słupca
NUMER TELEFONU 63 274 36 76
NIP 6671764408
REGON 311019421
GODZINY URZĘDOWANIA Pon - Pt. 7:30 - 15:30
PLATFORMA KOMUNIKACYJNA E-URZĄD https://eurzad.gminaslupca.pl/
BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ https://bip.gminaslupca.pl/