Gminny Etap Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym o Puchar Wójta Gminy Słupca

19 kwietnia 2023
18 kwietnia 2023 r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Cieninie Zabornym odbył się Gminny Etap Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym o Puchar Wójta Gminy Słupca. W turnieju wystartowały cztery drużyny: z Cienina Zabornego, Cienina Kościelnego , Drążnej oraz z Koszut.
Turniej otworzyli Dyrektor Centrum Usług Wspólnych Gminy Słupca – Jarosława Kobos, Kierownik referatu, ds. dróg i rozgraniczeń nieruchomości w Gminie Słupca – Bogdan Kukulski oraz dyrektor szkoły w Cieninie Zabornym – Urszula Jantosz ,którzy życzyli zawodnikom powodzenia i uzyskania jak najlepszych wyników.
Każdy uczestnik Etapu gminnego miał do rozwiązania test oraz do wykonania zadanie praktyczne tj. jazda rowerem po torze sprawnościowym. W teście znajdowało się 25 pytań, obejmujących zagadnienia dotyczące zasad i przepisów o ruchu pieszych i rowerzystów, znaków drogowych, sytuacji w ruchu drogowym oraz 10 zadań polegających na ustaleniu prawidłowej kolejności przejazdu rowerem przez skrzyżowanie. Tor sprawnościowy składał się z 5 przeszkód takich jak: korytarz z desek, rynna, slalom z ograniczeniem, przedmiot do przewożenia, slalom kółkowy(tzw. żmijka). Za zwycięską drużynę w całym turnieju uznało się ten zespół, którego suma zajętych miejsc jego uczestników we wszystkich konkurencjach była najmniejsza.
 
Oto jak przedstawiała się końcowa kolejność:
1. ZSP Cienin Zaborny
2. SP Drążna
3. SP Koszuty
4. ZSP Cienin Kościelny

Urząd Gminy Słupca

ADRES Ul. Sienkiewicza 16, 62-400 Słupca
NUMER TELEFONU 63 274 36 76
NIP 6671764408
REGON 311019421
GODZINY URZĘDOWANIA Pon - Pt. 7:30 - 15:30
PLATFORMA KOMUNIKACYJNA E-URZĄD https://eurzad.gminaslupca.pl/
BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ https://bip.gminaslupca.pl/