Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018 w Szkole Podstawowej w Koszutach

29 czerwca 2018
22 czerwca  zakończyliśmy kolejny rok szkolny.
Spotkanie, jak każdego roku,  miało bardzo uroczysty charakter. Dyrektor szkoły Pani Anna Lewandowska powitała gorąco przybyłych gości, a także wszystkich nauczycieli, pracowników szkoły, rodziców i oczywiście uczniów czekających z upragnieniem na ostatni dzwonek.
Dyrektor podsumowała pracę szkoły w mijającym roku, wskazując na znaczny postęp w osiągnięciach uczniów, widoczny w  wysokiej średniej z nauczania i sukcesach w różnorodnych konkursach. Pani Dyrektor wskazała także na  rozwój placówki, nowe projekty, innowacje wpływające na podniesienie jakości nauczania i wychowania. Z wielką radością przyjęliśmy informację Pana Bogdana Kukulskiego  o budowie dawno oczekiwanej świetlicy.
Dyrektor szkoły szczególnie mocno pogratulowała wyróżniającym się uczniom, którzy otrzymali nagrody książkowe i dyplomy.
Nagrody Wójta przyznawane za najwyższą średnią  z ocen otrzymali:
Martyna Kamińska – śr. 5,55
Michał Rusik – śr. 5,45.
Wręczający je P. B. Kukulski był pełen podziwu dla tak wielkich osiągnięć tych uczniów.
Prestiżową nagrodę  Prymusa szkoły uzyskał uczeń klasy V – Michał Rusik, wykazując się nie tylko bardzo wysoką średnią, ale i wieloma sukcesami w konkursach.
Przyznawany od tego roku szkolnego Przechodni Puchar Dyrektora Szkoły dla najlepszych klas odebrali z rąk dyrektora:
w kategorii klas I-III – klasa III B z wychowawczynią Panią Arletą Krysińska,
w kategorii klas IV-VII – klasa IV z wychowawczynią Panią Dorotą Nowakowską
Doceniając wysiłki i zaangażowanie rodziców w szereg działań na rzecz rozwoju szkoły, dyrektor Anna  Lewandowska wręczyła podziękowania, z dużym uznaniem wyrażając się o ich  bezinteresownej pracy.
W dalszej części uroczystości  uczniowie nagrodzeni zostali wieloma  dyplomami za szczególne  osiągnięcia.
Wokalistką roku została Julia Wittig z klasy V.
Mistrz ortografii to Konrad Pająk – uczeń klasy VI.
Najlepszymi sportowcami okazali się: Bartosz Grabowski, Łukasz Grabowski. Jakub Jóźwiak i Patryk Ryźlak.
Agnieszka Berdzińska otrzymała dyplom za zaangażowanie w pracę Samorządu Uczniowskiego, a Czytelnikiem roku okazała się Daria Drewniacka z klasy IIIB.
Dyplomy za szczególną wrażliwość artystyczną przypadły w udziale licznej grupie uczniów na czele z Fabianem Banasikiem z klasy VI.
Oszczędzający w SKO otrzymali nagrody przyznane przez Bank Spółdzielczy w Słupcy w gronie wyróżnionych znaleźli się: klasa II jako najlepiej gromadząca środki finansowe, Marcin Huderewicz, który posiadał  największy kapitał  w mijającym roku szkolnym oraz Karol Gorzelańczyk – od wielu lat wpłacający na SKO , ale nie wypacający funduszy.
Uczniowie w programie artystycznym podziękowali Pani Dyrektor  i nauczycielom za ich wysiłki i trud włożony w całoroczną pracę. Pożegnali się ze szkołą i powitali wakacje piosenką:  „Lato, lato czeka”.
Pani Dyrektor życzyła wszystkim udanego wypoczynku, wielu słonecznych dni i wspaniałych przygód.
Gratulujemy wszystkim uczniom pomyślnego ukończenia nauki w roku szkolnym 2017/2018. Do zobaczenia po wakacjach!