W Wielkopolsce zamiast Halloween obchodzi się Święto Korbola, czyli dyni

5 listopada 2019

Z tej okazji wychowawczynie kl. I- III przygotowały dla dzieci mnóstwo atrakcji. Odpowiedni nastrój tworzyły, specjalnie ozdobione na tą okazję, klasy i gazetki tematyczne.

Na początku wszyscy uważnie wysłuchali krótkiej prezentacji na temat obchodów Dnia Dyni. Następnie zapoznali się z ciekawostki dotyczącymi dyni i jej wartości odżywczych. Uczniowie bezbłędnie rozwiązywali zagadkę: „Co ukrywa dynia w środku?” rozpoznając jej pestki, które następnie mogli skosztować oceniając ich smak. Po degustacji, zarówno pestek, jak i przetworów wykonanych z dyni, dzieci przystąpiły do zabaw tanecznych, którym towarzyszyła wesoła muzyka. Dodatkowo uczniowie mogli wykazać się swoimi umiejętnościami z zakresu kodowania i rozwiązywania działań matematycznych oraz dopasowywaniem odpowiednich elementów układanki na czas. Po tych wymagających skupienia konkurencjach, nadszedł czas na wybór wyróżniającego się przebrania, najciekawiej ozdobionych dyń oraz wręczenie dyplomów. Każdy uczeń, w nagrodę za uczestnictwo oraz za zaangażowanie, otrzymał słodką niespodziankę, odznakę oraz balonik. Na zakończenie obchodów Dnia Dyni każda klasa wykonała pamiątkowe zdjęcie w fotobudce. Przewodniczący udali się do wszystkich klas częstując innych uczniów, jak i nauczycieli, cukierkami, zmieniając tym samym reguły znanej zabawy „trick or treat” (cukierek albo psikus).

Urząd Gminy Słupca

ADRES Ul. Sienkiewicza 16, 62-400 Słupca
NUMER TELEFONU 63 274 36 76
NIP 6671764408
REGON 311019421
GODZINY URZĘDOWANIA Pon - Pt. 7:30 - 15:30
PLATFORMA KOMUNIKACYJNA E-URZĄD https://eurzad.gminaslupca.pl/
BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ https://bip.gminaslupca.pl/