Wielki Konkurs Fotograficzny „Cztery Pory Roku” edycja 2021 rozstrzygnięty

22 listopada 2021

W Wielkim Konkursie Fotograficznym „Cztery Pory Roku” edycja 2021 wzięło udział 18 uczestników, przedstawiając 61 prac. Jak co roku zdjęcia przedstawiały także organizacje szkolne i fotograficzne. Tutaj szczególne podziękowania należą się ich opiekunom. Szczególnie za umiejętność przekonywania młodych wykonawców do prezentowania swoich prac.
Honorowy patronat nad konkursem objął Starosta Powiatu Słupeckiego – Jacek Bartkowiak. . Starostwo Powiatowe w Słupcy było jednocześnie współorganizatorem konkursu i fundatorem części nagród.
Drugim współorganizatorem i fundatorem nagród był Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego. Dodatkowo konkurs wspomogli: Burmistrz Miasta Słupcy, Wójt Gminy Ostrowite – Mateusz Wojciechowski, Wójt Gminy Powidz – Jakub Gwit, Wójt Gminy Słupca – Grażyna Kazuś, Burmistrz Zagórowo – Roman Kulterman. Spółdzielnia Mleczarska Udziałowców w Strzałkowie, Ludowy Bank Spółdzielczy w Strzałkowie, Zakład Fotograficzny Foto – Kmieć, Zbigniew Kmieć, Spółka „Konspol Holding” Sp. z o.o., Terminal Strzałkowo sp. z o.o., Stowarzyszenie Powidzkiego Parku Krajobrazowego.
Konkurs był wspierany medialnie przez: portal TwojaSlupca.pl.
W pracach jury uczestniczyli Przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Słupcy: Wydziału Strategii, Rozwoju i Promocji reprezentowała Katarzyna Rybicka. Przedstawiciel Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego Pani Dorota Kinast, oraz przedstawiciel Słupeckiej Organizacji Turystycznej – Paweł Szablewski.
W wyniki prac jury wyróżniono 39 prac, kwalifikując je do wystawy fotograficznej. Przyznano 3 nagrody główne, 5 nagród dodatkowych oraz 8 wyróżnień. Dodatkowo 3 nagrody przyznał ZPKWW.
Wszystkie wyróżnione zdjęcia można oglądać na pierwszej wystawie pokonkursowej zorganizowanej w holu Starostwa Powiatowego w Słupcy. Kolejne większe wystawy planowane są Bibliotece Publicznej Gminy Strzałkowo (około początku stycznia 2022r.), Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Zagórowie, Dom Kultury w Lądku, Miejskim Dom Kultury w Słupcy, Zespole Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego – Ośrodek Edukacji Przyrodniczej w Lądzie, Dom Kultury w Powidzu, Szkoła Podstawowa w Ostrowitem, Szkole Podstawowej w Strzałkowie, Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Słupcy.
Szczegółowe informacje o kolejnych wystawach będzie można znaleźć na stronach internetowych Słupeckiej Organizacji Turystycznej www.slot.slupca24.pl, w zakładce Aktualności.
Zapraszamy wszystkich fascynatów i lubiących fotografować do udziału w edycji konkursu na rok 2022.
Wyniki Wielkiego Konkursu Fotograficznego „Cztery pory roku”, edycja 2021

Wyróżnienia specjalne dla najmłodszego autor do lat 12
Sielanka – Biadasz Marta – 60/17/21
Motyle, Ogródki działkowe w Słupcy – Urszula Struszczyk – 01/01/2021