Wieści z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Cieninie Zabornym

20 czerwca 2022

Wycieczka do Dziekanowic – Skansenu Etnograficznego

Dnia 1 czerwca 2022r. dzieci z naszego przedszkola wraz z rodzicami wybrały się na wycieczkę do Dziekanowic – malowniczego miejsca położonego w Wielkopolskim Parku Etnograficznym.
Dzieci miały możliwość przenieść się w czasie i zobaczyć jak dawniej żyli mieszkańcy typowej, wielkopolskiej wsi. Wędrówka wiejskimi drogami, drewniane młyny, zaglądanie do chałup
w których znajdował się sprzęt domowy i gospodarczy tamtych czasów były dla dzieci ciekawą lekcją historii. Z okazji Dnia Dziecka rodzice i dziadkowie naszych przedszkolaków przygotowali przedstawienie pt.: „Rzepka” J. Tuwima. Nagrodą dla wspaniałych aktorów były gromkie brawa oraz szeroki uśmiech na twarzy wszystkich widzów.

14.06.2022r. w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Kotuni odbył się II Gminny Konkurs Recytatorski. Był on adresowany do dzieci 5 i 6 letnich uczęszczających do przedszkoli Gminy Słupca. Celem konkursu było rozwijanie zdolności recytatorskich dzieci, rozbudzanie wrażliwości na piękno literatury, popularyzacja poezji dziecięcej oraz integracja społeczności przedszkolnych z terenu Gminy Słupca.
Miło nam poinformować, iż II miejsce zajął nasz podopieczny JAKUB BARTKOWSKI.
Wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz upominki za udział w konkursie.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

Urząd Gminy Słupca

ADRES Ul. Sienkiewicza 16, 62-400 Słupca
NUMER TELEFONU 63 274 36 76
NIP 6671764408
REGON 311019421
GODZINY URZĘDOWANIA Pon - Pt. 7:30 - 15:30
PLATFORMA KOMUNIKACYJNA E-URZĄD https://eurzad.gminaslupca.pl/
BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ https://bip.gminaslupca.pl/