Wsparcie dla KGW z Funduszu Sprawiedliwości

15 czerwca 2023
 
W dniu 7 czerwca 2023 roku Zastępca Wójta Gminy Słupca – Cezary Przybylski wraz z Panem Bogdanem Kukulskim, przekazali na rzecz czterech kół gospodyń wiejskich zakupione sprzęty i wyposażenie w ramach realizacji zadań z Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy postpenitencjarnej – Funduszu Sprawiedliwości w zakresie Przeciwdziałania przyczynom przestępczości dla jednostek sektora finansów publicznych na 2023 rok.
W ramach wsparcia KGW otrzymały wsparcie w łącznej wysokości 16.000,00. Zakupiono następujące sprzęty i wyposażenie:
KGW w Pokojach: Namiot składany plenerowy.
Sprzęt będzie wykorzystany przy organizacji Festynu Rodzinnego pn.: ”Bezpieczne wakacje na wsi” już w dniu 17 czerwca 2023 r. godz. 14.00 – boisko przy sali OSP, Pokoje 26, 62 – 400 Słupca
KGW w Cieninie Kościelnym: Podgrzewacz gastronomiczny uchylny oraz kuchenka elektryczno – gazowa gastronomiczna 6 palnikowa.
Zakupiony sprzęt używany będzie podczas Festynu Rodzinnego pn.: ”Mówimy NIE cyberprzestępczości” w dniu 25 czerwca 2023 r. godz. 14.00 – przy sali OSP, Cienin Kościelny 86, 62- 400 Słupca
KGW w Koszutach: Podgrzewacz gastronomiczny uchylny, frytkownica jednokomorowa, gofrownica, termosy konferencyjne na napoje, maszyna do popcornu, przedłużacz bębnowy, stół cateringowy czarny, pokrowiec na stół/obrus czarny, breloki odblaskowe, szelki odblaskowe, odblask rowerowy opaska na rękę, szklanka bezbarwna, noże do krojenia
(5 sztuk -1 komplet), Sztućce (po 6 szt.: łyżek, łyżeczek, widelców, noży), jednorazowe naczynia oraz serwetki.
Pozyskane wyposażenie pomoże w organizacji Pikniku dla społeczności lokalnej pod hasłem ”Przestępczości mówimy NIE!!!” w dniu 1 lipca 2023 r. godz. 15.00, Koszuty – Małe 5, 62 – 400 Słupca.
KGW w Kamieniu: zestaw talerzy dużych płaskich (80 szt.) oraz zestaw talerzyków deserowych (110 szt.) . KGW w Kamieniu współorganizują „Dzień Dziecka z KGW, Bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Pierwsza pomoc” w dniu 1 lipca 2023 r. godz. 15.00 w sali OSP.
Koła gospodyń wraz z Urzędem Gminy w Słupcy w ramach wydarzeń organizują przedsięwzięcia informacyjne, ukierunkowane na przeciwdziałanie przyczynom przestępczości, ze szczególnym uwzględnieniem przeciwdziałania zjawiskom: przemocy domowej, przestępstw na szkodę małoletnich, cyberprzestępczości, oszustw i lichwy oraz promowania bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
Szczegóły na plakatach promujących wydarzenia na stronie www.gminaslupca.pl
SERDECZNIE ZAPRASZAMY !
Fotorelacja z przekazania sprzętów poszczególnym kołom gospodyń wiejskich.

Urząd Gminy Słupca

ADRES Ul. Sienkiewicza 16, 62-400 Słupca
NUMER TELEFONU 63 274 36 76
NIP 6671764408
REGON 311019421
GODZINY URZĘDOWANIA Pon - Pt. 7:30 - 15:30
PLATFORMA KOMUNIKACYJNA E-URZĄD https://eurzad.gminaslupca.pl/
BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ https://bip.gminaslupca.pl/