Zakup budynku gospodarczego z wyposażeniem

15 października 2021

W dniu 15.10.2021r. zakończyła się w sołectwie Korwin, realizacja projektu „Zakup budynku gospodarczego z wyposażeniem”. Na planowane zamierzenie gmina Słupca uzyskała dotację celową z budżetu Województwa Wielkopolskiego w ramach konkursu Pięknieje Wielkopolska Wieś – edycja XI (umowa o udzielenie pomocy finansowej nr DR65/2021 z dnia 12.07.2021 r).

Projekt współfinansowany jest przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego w ramach programu „Wielkopolska Odnowa Wsi”.

Wysokość przyznanej dotacji: 25 659,00 zł.

Z tegorocznego funduszu sołeckiego na w/w cel została przeznaczona kwota w wysokości 10 996,71 zł.

Aby jak najlepiej wykorzystać dostępne fundusze, część prac oraz materiałów na potrzeby projektu stanowiła wkład własny mieszkańców sołectwa:
– praca mieszkańców:
• demontaż istniejącej kostki oraz ponowne jej ułożenie,
• montaż mebli kuchennych w zakupionym budynku,
• montaż wykładziny PCV,
– praca sprzętu
• praca koparko – ładowarki,
• praca ciągnika z przyczepą,
• praca zagęszczarki.
– wkład rzeczowy
• zlewozmywak,
• używana kuchnia gazowa gastronomiczna z okapem kuchennym ,
• wykładzina PCV,
• kostka brukowa,
• obrzeża chodnikowe,
• świetlówki.

Wykonawcą budynku była firma: „MEBLE OGRODOWE – KACZMAREK PHU, Krzysztof Kaczmarek, Gostuń la, 62 – 402 Ostrowite.
Meble stanowiące wyposażenie budynku wykonała firma: Fabryka Mebli Sławomir Ceglewski, ul. Słupecka 45, 62-400 Piotrowice

Realizacja projektu przyczyni się do pełniejszego rozwoju funkcji pozarolniczej sołectwa. Modernizacja miejsca spotkań lokalnej społeczności pozwoli bowiem na szerszą realizację zainteresowań mieszkańców zwłaszcza tych kulinarnych.
Pięknie zagospodarowana przestrzeń publiczna stanie się także wizytówką miejscowości, poprawi estetykę wsi i architekturę krajobrazu, wpłynie na promocję miejsca.

Gmina Słupca serdecznie dziękuję wszystkim osobom zaangażowanym w realizację projektu.
Jesteśmy niezmiernie dumni, że możemy poszczycić się bezinteresownie działającym na rzecz sołectwa społeczeństwem – mówi Zastępca Wójta Gminy Słupca Cezary Przybylski.