Zakup sprzętu ratowniczego dla jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych na terenie Gminy Słupca.

29 grudnia 2022

Jest Nam niezmiernie miło poinformować, że w dniu 29.12.2022 r. w sali OSP w WIlcznej miało miejsce przekazanie sprzętu ratowniczego, który został zakupiony w ramach Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej-Funduszu Sprawiedliwości.Wnioskodawcą był Urząd Gminy w Słupcy. Zakup sprzętu  dotyczył  jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych działających na terenie Gminy Słupca tj.:

  1. OSP Wilczna – kominiarka – szt 10, rękawice specjalne -10 par, latarka – 8 szt
  2. OSP Kamień- ubranie specjalne – szt 2
  3. OSP Piotrowice – przecinarka TS 420 – szt. l
  4. 0SP Gółkowo -ubranie specjalne – szt l, rękawice specjalne – 3 pary, kominiarka – szt 5, latarka – szt
  5. OSP Drążna – ubranie specjalne-szt l, rękawice specjalne-3 pary, kominiarka-szt 5, latarka -sztl
  6. OSP Cienin Kościelny – ubranie specjalne – szt l, rękawice specjalne – 3 pary, kominiarka – szt 5, latarka – szt l
  7. OSP Młodojewo – ubranie specjalne – szt l, rękawice specjalne -3 pary, latarka – szt l, kombinezon ochronny przeciw owadom błonkoskrzydłym – szt l

W uroczystości wręczenia sprzętu ratowniczego uczestniczyli: Pan Robert Popkowski Radny Sejmiku Województwa Wielkopolskiego,Pan Cezary Przybylski z-ca Wójta Gminy Słupca,Pan Bogdan Kukulski Radny Powiatu Słupeckiego ,Pan Waldemar Szygenda Prezes ZOG-M ZOSP  oraz Pan Marcin Czarciński Komendant Gminno-Miejski OSP.Serdecznie dziękujemy wszystkim zebranym za obecność.Obdarowanym jednostkom OSP gratulujemy i mamy nadzieję,że otrzymany sprzęt zagwarantuje  szybkość działania oraz stanowić będzie gwarancję niezawodności i pewności prowadzenia skutecznych działań ratowniczo-gaśniczych.

Sprzęt został opatrzony logami Funduszu Sprawiedliwości i Ministerstwa Sprawiedliwości.

 

 

 

 

 

Urząd Gminy Słupca

ADRES Ul. Sienkiewicza 16, 62-400 Słupca
NUMER TELEFONU 63 274 36 76
NIP 6671764408
REGON 311019421
GODZINY URZĘDOWANIA Pon - Pt. 7:30 - 15:30
PLATFORMA KOMUNIKACYJNA E-URZĄD https://eurzad.gminaslupca.pl/
BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ https://bip.gminaslupca.pl/