Zawody sportowe w Kowalewie Opactwie

6 grudnia 2019

5 grudnia już po raz czternasty w tym roku szkolnym w Hali Sportowej w Kowalewie Opactwie odbyły się zawody sportowe. Tym razem rywalizowali ze sobą przedszkolacy w I Mikołajkowym Turnieju Sportowo- Rekreacyjnym dla Przedszkoli z terenu Gminy Słupca.
Do Turnieju zgłosiły się przedszkola z Cienina Zabornego, Cienina Kościelnego, Młodojewa, Koszut, Kotuni, Kowalewa Opactwa i Piotrowic ( Mali Odkrywcy).
Przedszkolacy brali udział w 6 konkurencjach sportowych: wyścig z pałeczką sztafetową, sadzenie ziemniaków, czworakowanie, szybka piłka, tor przeszkód i wyścig par.
Po konkurencjach sportowych wszystkie dzieci brały udział w zabawach ze Świętym Mikołajem, który na koniec wręczył wszystkim słodkie upominki.

Końcowa klasyfikacja turnieju wyglądała następująco:
I miejsce – Przedszkole z Młodojewa,
II miejsce- Przedszkole z Cienina Kościelnego
III miejsce – Przedszkole z Kotuni.

Pozostałe drużyny uzyskały puchary i dyplomy za udział w Turnieju.
Całą imprezę otworzyła i prowadziła Dyrektor Szkoły Podstawowej w Kowalewie Opactwie pani Beata Przybylska a obsługę sędziowską stanowili: Tomasz Zastawa, Paweł Barański i Magdalena Gryglewska.

Pokaz wszystkich konkurencji zapewnili uczniowie klasy VII z SP Kowalewa Opactwa a puchary i dyplomy wręczył z-ca Wójta Gminy Słupca – Cezary Przybylski.
Puchary, dyplomy i słodkości ufundowała Wójt Gminy Słupca pani Grażyna Kazuś.

Urząd Gminy Słupca

ADRES Ul. Sienkiewicza 16, 62-400 Słupca
NUMER TELEFONU 63 274 36 76
NIP 6671764408
REGON 311019421
GODZINY URZĘDOWANIA Pon - Pt. 7:30 - 15:30
PLATFORMA KOMUNIKACYJNA E-URZĄD https://eurzad.gminaslupca.pl/
BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ https://bip.gminaslupca.pl/