ZDALNA SZKOŁA Dofinansowanie

3 kwietnia 2020

Gmina Słupca informuje, że aplikuje o środki na dofinansowanie zakupu sprzętu dla gminnych szkół w celu ułatwienia uczniom dostępu do zdalnego nauczania. To aż 60 tys. złotych!

W ramach projektu: „zdalna Szkoła – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego”, realizowanego przez Centrum Projektów Polska Cyfrowa, Gmina Słupca ubiega się o sfinansowanie zakupu laptopów oraz dostępu do internetu dla uczniów, którzy nie posiadają sprzętu umożliwiającego im realizację zdalnych lekcji.

Projekt jest odpowiedzią na obecną sytuację szkolnictwa, związaną z wprowadzeniem stanu epidemii, spowodowanym zakażeniami koronawirusem. Zamknięcie placówek oświatowych na wiele tygodni wymusiło nowe standardy prowadzenia zajęć edukacyjnych. Uczniowie zamiast w szkolnych ławach zasiadają przed monitorami komputerów. Niestety wielu z nich nie posiada dostępu do internetu lub sprzętu, na którym może realizować podstawy programowe.

Gmina Słupca w porozumieniu z gminnymi szkołami złożyła wniosek o grant w wysokości aż 60 tys. zł na sprzęt komputerowy, dzięki któremu uczniowie będą mogli uczestniczyć w lekcjach zdalnych i na bieżąco realizować program nauczania.

Program zdalna szkoła realizowany jest ze środków europejskich z Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa.

Urząd Gminy Słupca

ADRES Ul. Sienkiewicza 16, 62-400 Słupca
NUMER TELEFONU 63 274 36 76
NIP 6671764408
REGON 311019421
GODZINY URZĘDOWANIA Pon - Pt. 7:30 - 15:30
PLATFORMA KOMUNIKACYJNA E-URZĄD https://eurzad.gminaslupca.pl/
BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ https://bip.gminaslupca.pl/