ZUS przypomina: 20 maja – dzień otwarty dla płatników rozliczających roczną składkę na ubezpieczenie zdrowotne

19 maja 2023

W sobotę 20 maja, w godzinach od 9:00 do 14:00 Zakład Ubezpieczeń Społecznych zaprasza płatników do wybranych placówek ZUS na dyżur w sprawie rocznego rozliczenia składki zdrowotnej. W tych samych godzinach można będzie zadzwonić do Centrum Obsługi Telefonicznej pod numer 22 560 16 00.
Zbliża się 22 maja, czyli koniec terminu na roczne rozliczenie składki zdrowotnej za ubiegły rok. Ponieważ płatnicy po raz pierwszy dokonują takiego rozliczenia, Zakład Ubezpieczeń Społecznych stara się pomóc im w wypełnieniu tego obowiązku i organizuje szereg dodatkowych działań wspierających płatników takich jak dyżury telefoniczne, szkolenia i webinary.

W ramach takiego wsparcia, w najbliższą sobotę 20 maja, w godzinach od 9:00 do 14:00 w wybranych placówkach ZUS, zorganizowane zostaną dni otwarte, w ramach których można będzie spotkać się z pracownikami Zakładu w sprawie rocznego rozliczenia składki zdrowotnej.
Informacje o tym, w których placówkach odbędzie się sobotni dyżur, można znaleźć na naszej stronie internetowej zus.pl w zakładce szkolenia i wydarzenia. W Kalendarium, w specjalnej rubryce pod hasłem składka zdrowotna – dyżur, będziemy mieli informacje, o tym, w których konkretnie jednostkach możemy spotkać się z pracownikiem ZUS. https://www.zus.pl/o-zus/kalendarium/skladka-zdrowotna-dyzur

Na terenie województwa wielkopolskiego dyżury odbędą się:
• w siedzibie I Oddziału ZUS w Poznaniu przy ul. Dąbrowskiego 12;

• w siedzibie II Oddziału ZUS w Poznaniu przy ul. Starołęckiej 31, oraz w podległych tej jednostce Inspektoratach w:

– Gnieźnie, przy ul. Sienkiewicza 4,
– Koninie, przy ul.św. M. Kolbego,
– Obornikach, przy ul. Armii Poznań 27
– Śremie, przy ul. Szerokiej 2,
– Środzie Wielkopolskiej, przy ul. Szpitalnej 1
– Turku, przy ul. Armii Krajowej 18,
– Wrześni, przy ul. Wrocławskiej 42,
-Kole, przy ul. B. Prusa 11
– oraz w Biurze Terenowym w Słupcy, przy ul. Ratajczaka 2e;

• w siedzibie Oddziału ZUS w Pile, przy ul. Dr. Drygasa 5; oraz w podlegającym mu Inspektoracie w
– Czarnkowie przy ul. Kościuszki 87;

• w siedzibie Oddziału ZUS w Ostrowie Wielkopolskim, przy ul. Wysockiej 1 b, oraz podległych mu Inspektoratach w:
– Jarocinie, przy ul. Kościuszki 16 a,
– Kaliszu, przy ul. Konopnickiej 31,
– Kościanie, przy ul. Kaźmierczaka 31,
– Kępnie, przy ul. Solidarności 8,
– Lesznie, przy Al.Krasińskiego 36,
– Rawiczu, przy ul. Mikołajewicza 18,
– Wolsztynie, przy ul. Poznańskiej 1.

Ostateczny termin na złożenie rocznego rozliczenia składki zdrowotnej upływa 22 maja, dlatego warto skorzystać z sobotniego dyżuru w ZUS. Co ważne w sobotę nie załatwimy innych spraw np. związanych z emeryturami, rentami czy zasiłkami. Ten dzień dedykowany jest wyłącznie płatnikom składek, którzy potrzebują pomocy przy rocznym rozliczeniu składki zdrowotnej.