Spotkanie pszczelarzy

8 lutego 2019

Od kilku lat zrzeszeni pszczelarze w Kole Słupeckim spotykają się, aby omówić bieżące problemy, rozdysponować zamówione lekarstwa dla pszczół, hodowlane matki, a przede wszystkim wymienić doświadczenie i inne sprawy organizacyjne. 3 lutego odbyło się jedno z takich spotkań, na którym Prezes Regionalnego Związku Pszczelarskiego w Koninie Roman Kowalak wraz z Prezesem oddziału słupeckiego Markiem Spychalskim wręczyli legitymację członkowską Zenonowi Malickiemu i odznaczyli srebrnym medalem Zygmunta Ligockiego a brązowym Jerzego Biadasza. Słupeckie koło liczy 47 członków. Koło skupia pszczelarzy z gminy Ostrowite, Lądek, Strzałkowo oraz Golina.
Warto zaznaczyć, że zarówno Starosta Słupecki jak i marszałek Województwa Wielkopolskiego wspierają działalność pszczelarską, za co pszczelarze koła serdecznie dziękują.
Dotacje do zakupu węzy to ogromna pomoc dla tutejszego koła.
Gmina Słupca i Miasto Słupca skorzystały z pomocy Pana Marszałka i założyły wniosek na dofinansowanie do nasadzeń drzew miododajnych. Dziś możemy spacerować promenadą lipową w mieście, podziwiać nasadzenia lip wzdłuż drogi w Nowej Wsi i robinii akacjowej wzdłuż drogi na Koszuty Parcele.
Gmina Słupca należy do Gmin Przyjaznych pszczołom i podejmuje wszelkie działania w kierunku tych wspaniałych owadów błonkoskrzydłych.

Urząd Gminy Słupca

ADRES Ul. Sienkiewicza 16, 62-400 Słupca
NUMER TELEFONU 63 274 36 76
NIP 6671764408
REGON 311019421
GODZINY URZĘDOWANIA Pon - Pt. 7:30 - 15:30
PLATFORMA KOMUNIKACYJNA E-URZĄD https://eurzad.gminaslupca.pl/
BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ https://bip.gminaslupca.pl/