Na tle plakatu o treści Gminny Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym zdjęcie grupowe, na którym stoja wszyscy uczestnicy Turnieju wraz z opiekunami.

Gminny Turniej BRD

13 maja 2022

Po dwóch latach przerwy spowodowanej pandemią dnia 12.005.2022r. ponownie w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Cieninie Zabornym odbył się Gminny Etap Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym o Puchar Wójta Gminy Słupca. W turnieju wystartowały cztery drużyny: z Cienina Zabornego (opiekun: Paweł Barański), Młodojewa (opiekun: Emilia Mizera), Drążnej (opiekun :Grzegorz Wysocki) oraz z Koszut (opiekun: Wiesława Frydrychowicz). Turniej otworzyli Dyrektor Centrum Usług Wspólnych Gminy Słupca – Jarosława Kobos oraz dyrektor szkoły w Cieninie Zabornym – Urszula Jantosz ,którzy życzyli zawodnikom powodzenia i uzyskania jak najlepszych wyników.
Każdy uczestnik Etapu gminnego miał do rozwiązania test oraz do wykonania zadanie praktyczne tj. jazda rowerem po torze sprawnościowym. W teście znajdowało się 25 pytań, obejmujących zagadnienia dotyczące zasad i przepisów o ruchu pieszych i rowerzystów, znaków drogowych, sytuacji w ruchu drogowym oraz 10 zadań polegających na ustaleniu prawidłowej kolejności przejazdu rowerem przez skrzyżowanie.
Tor sprawnościowy składał się z 5 przeszkód takich jak: korytarz z desek, rynna, slalom z ograniczeniem, przedmiot do przewożenia, slalom kółkowy(tzw. żmijka).
Za zwycięską drużynę w całym turnieju uznało się ten zespół, którego suma zajętych miejsc jego uczestników we wszystkich konkurencjach była najmniejsza.
Oto jak przedstawiała się końcowa kolejność:

1. ZSP Cienin Zaborny
2. SP Koszuty
3. SP Drążna
4. ZSP Młodojewo

Serdeczne podziękowania dla dyrektor Centrum Usług Wspólnych Gminy Słupca – pani Jarosławy Kobos i dyrektor Szkoły Podstawowej w Cieninie Zabornym – pani mgr Urszuli Jantosz za pomoc w organizacji oraz przeprowadzeniu zawodów.

Turniej przeprowadził i sędziował gminny koordynator sportowy – Paweł Barański.

Urząd Gminy Słupca

ADRES Ul. Sienkiewicza 16, 62-400 Słupca
NUMER TELEFONU 63 274 36 76
NIP 6671764408
REGON 311019421
GODZINY URZĘDOWANIA Pon - Pt. 7:30 - 15:30
PLATFORMA KOMUNIKACYJNA E-URZĄD https://eurzad.gminaslupca.pl/
BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ https://bip.gminaslupca.pl/