Otwarcie wiejskiego centrum spotkań w Koszutach

24 października 2019

15 października 2019 r. to ważna data w historii Szkoły Podstawowej w Koszutach oraz dzień szczególny dla społeczności lokalnej. Tego dnia miała miejsce szczególna uroczystość – oficjalne otwarcie Ogólnodostępnego Miejsca Spotkań przy tejże Szkole.

Inwestycja pn.: „Rozbudowa szkoły podstawowej o ogólnodostępne miejsce – wiejskie centrum spotkań w obrębie Koszuty-Parcele”mająca na celu wspieranie lokalnego rozwoju na obszarach wiejskich współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Pierwszym punktem programu było przecięcie wstęgi, którego dokonali: Wójt Gminy Słupca Pani Grażyna Kazuś, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Koszutach Pani Anna Lewandowska, Sołtys Sołectwa Koszuty Pan Andrzej Siwiński, Sołtys Sołectwa Koszuty Parcele, Róża Pan Józef Włodarczyk, Sołtys Sołectwa Młodojewo Parcele Pan Henryk Graczyk, Przewodnicząca Rady Rodziców Pani Alina Maciaszk, Przewodnicząca SU Amelia Konieczka. Następnie zaproszeni goście oraz delegacje uczniów z poszczególnych klas przemieściły się do wewnątrz budynku. Tam obecny na uroczystości ksiądz Maciej Sławinowski dokonał poświęcenia budynku.
Po poświęceniu głos zabrała Wójt Gminy Słupca Pani Grażyna Kazuś dziękując wszystkim, którzy przyczynili się do powstania świetlicy i przekazała na ręce Dyrektora Szkoły upominek.
Dyrektor i przedstawiciele Rady Pedagogicznej skierowali szczególne słowa podziękowania w stronę Pani Grażyny Kazuś – Wójta Gminy Słupca, która mimo trudności związanych z realizacją zadań konsekwentnie dążyła do obranego celu. Do podziękowań dołączyli się zaproszeni goście.
Na zakończenie wszyscy zgromadzeni zostali zaproszeni na słodki poczęstunek. Świetlica Środowiskowa dostępna będzie dla wszystkich mieszkańców. To tutaj odbywać się będą spotkania integrujące lokalną społeczność, narady Sołectw, zabawy dla dzieci oraz imprezy okolicznościowe.
Myślimy, że ten piękny, nowo otwarty obiekt stanie się wizytówką miejscowości Koszuty. Będzie tętnił życiem, dobrze służył mieszkańcom wsi, jak również uczniom naszej szkoły.

 

 

Urząd Gminy Słupca

ADRES Ul. Sienkiewicza 16, 62-400 Słupca
NUMER TELEFONU 63 274 36 76
NIP 6671764408
REGON 311019421
GODZINY URZĘDOWANIA Pon - Pt. 7:30 - 15:30
PLATFORMA KOMUNIKACYJNA E-URZĄD https://eurzad.gminaslupca.pl/
BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ https://bip.gminaslupca.pl/