Warsztaty dla Doradców Klimatycznych

23 listopada 2023

W związku z projektem pn. „LIFE AFTER COAL PL – Wdrażanie Strategii na rzecz Neutralności Klimatycznej Wielkopolska Wschodnia 2040”, którego beneficjentem jest Gmina Słupca w dniach 16 i 17 listopada b.r. w Ośrodku Edukacji Przyrodniczej (OEP) w Lądzie odbyły się warsztaty przygotowujące Gminnych Doradców Klimatycznych do pozyskiwania środków w ramach funduszy komplementarnych, dostępnych za pośrednictwem Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu m. in. obejmujących swoim zakresem takie programy jak  „Czyste powietrze”, czy „Mój Prąd”. Podczas warsztatów poruszone zostały także ważniejsze kwestie wynikające z planu pracy Gminnych Doradców Klimatycznych. Przekazano również sprzęt niezbędny do wykonywania obowiązków Gminnego Doradcy Klimatycznego. Cale spotkanie odbyło się w towarzystwie Członka Zarządu Województwa Wielkopolskiego –  Pana Jacka Bogusławskiego, Prezesa Zarządu Spółki Agencji Rozwoju Regionalnego S.A. w Koninie – Pana Macieja Sytka oraz Dyrektora Departamentu Zarządzania Środowiskiem i Klimatu Urzędu Marszałkowskiego Województwa  Wielkopolskiego w Poznaniu – Pani Marzeny Adrzejewskiej – Wierzbickiej.

Urząd Gminy Słupca

ADRES Ul. Sienkiewicza 16, 62-400 Słupca
NUMER TELEFONU 63 274 36 76
NIP 6671764408
REGON 311019421
GODZINY URZĘDOWANIA Pon - Pt. 7:30 - 15:30
PLATFORMA KOMUNIKACYJNA E-URZĄD https://eurzad.gminaslupca.pl/
BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ https://bip.gminaslupca.pl/