Wesołe pląsy z babcią i dziadkiem w Koszutach

4 lutego 2019

Choć styczeń jest zimowym miesiącem, obfitującym w śniegi i mrozy, są takie dwa dni, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu. To właśnie wtedy przypada święto naszych kochanych babć i dziadków. W Szkole Podstawowej w Koszutach zapraszanie babć i dziadków na uroczystość z okazji ich święta jest już tradycją na stałe wpisaną w repertuar imprez szkolnych. Święto Babci i Dziadka to dzień niezwykły, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla babć i dziadków. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń, łez i radości.
Uroczystość dla seniorów odbyła się w tym roku szkolnym 30 stycznia. Honorowych gości ciepłymi słowami powitała dyrektor szkoły Pani Anna Lewandowska. W swoim wystąpieniu zasygnalizowała znaczącą rolę babci i dziadka w opiece nad wnukami, podkreśliła wkład jaki wnoszą w budowanie relacji z wnukami. Wskazała na doświadczenie, a także pozycję w budowanie wielopokoleniowej rodziny.
W trakcie uroczystości babcie i dziadkowie mogli podziwiać swoje pociechy
w różnych formach artystycznych. Były wzruszające wiersze i piosenki okolicznościowe, związane tematycznie z tymże świętem. Pociechy życzyły swoim babciom i dziadkom tęczy pięknej, kolorowej, kwiatów, uśmiechu z głębi serca, pełnych koszy witaminek, zdrowia, szczęścia, pomyślności. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa, kierowane pod ich adresem. Następnie wnuki obdarowały swoich ukochanych gości pięknymi laurki z gorącymi życzeniami oraz własnoręcznie przygotowanymi upominkami. W przyjęciu gości pomogli rodzice, którzy przygotowali słodki poczęstunek. Była to okazja do rozmów, dzielenia się wrażeniami, a przede wszystkim umocnienia więzi rodzinnych i bliższego poznania się.
Na koniec uroczystości dzieci zaprosiły swoich gości do wspólnej zabawy przy znanych z dzieciństwa pląsach. Te wspaniałe chwile zostały uwieńczone na pamiątkowych zdjęciach.

Urząd Gminy Słupca

ADRES Ul. Sienkiewicza 16, 62-400 Słupca
NUMER TELEFONU 63 274 36 76
NIP 6671764408
REGON 311019421
GODZINY URZĘDOWANIA Pon - Pt. 7:30 - 15:30
PLATFORMA KOMUNIKACYJNA E-URZĄD https://eurzad.gminaslupca.pl/
BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ https://bip.gminaslupca.pl/