„Wielkopolska droga do neutralności klimatycznej”

27 lutego 2024

Gmina Słupca jako beneficjent projektu LIFE AFTER COAL PL na zaproszenie Członka Zarządu Województwa Wielkopolskiego – Pana Jacka Bogusławskiego, w dniu 23.02.2024 r. w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu brała udział w wydarzeniu pn. „Wielkopolska droga do neutralności klimatycznej”.

Głównym tematem konferencji była dyskusja nad najpilniejszymi wyzwaniami stawianymi przed regionami w drodze do neutralności klimatycznej ze szczególnym uwzględnieniem transformacji regionów węglowych. W trakcie wydarzenia nastąpiło uroczyste podpisanie deklaracji Powering Past Coal Alliance (PPCA) przez Marszałka Województwa Wielkopolskiego – Marka Woźniaka w obecności Minister Klimatu i Środowiska – Pauliny Hennig-Kloski oraz Ambasadorów Wielkiej Brytanii oraz Kanady w Polsce. PPCA jest pierwszą i jedyną na świecie koalicją władz krajowych i lokalnych oraz przedsiębiorstw, pracujących razem nad odejściem od wytwarzania energii węglowej.

 

Urząd Gminy Słupca

ADRES Ul. Sienkiewicza 16, 62-400 Słupca
NUMER TELEFONU 63 274 36 76
NIP 6671764408
REGON 311019421
GODZINY URZĘDOWANIA Pon - Pt. 7:30 - 15:30
PLATFORMA KOMUNIKACYJNA E-URZĄD https://eurzad.gminaslupca.pl/
BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ https://bip.gminaslupca.pl/